Купити якісну деревину на сучасному вітчизняному ринку можна під час проведення онлайн-аукціонів. Вони проходять на майданчиках товарно-сировинних бірж, які отримали державну ліцензію на такий вид діяльності. Однією з перших почала проводити електронні торги Українська універсальна біржа. Вона працює на ринку України понад чверть століття та відома своєю діловою репутацією, повним асортиментом біржових послуг.
Лісоматеріали, які реалізовуються на біржових торгах, мають сертифікати якості та документи, що підтверджують законність вирубки.
ТОВ «Українська універсальна біржа»: партнер для підприємців та лісгоспів
На біржовому порталі https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/yak-kupyty-grabovu-derevynu-na-auktsionah-tov-uub/ зібрані актуальні дані про новий формат реалізації деревини. Сьогодні виробники та покупці зустрічаються на біржовому майданчику та визначають переможця торгів, який має право укласти вигідну угоду.
УУБ стала надійним партнером як для лісозаготівельних господарств, так і для підприємців, що прагнуть вести бізнес без тіньових домовленостей та корупційної складової.
Попит на грабову деревину
Граб належить до твердих листяних порід. Його деревину рідко використовують для будівельних матеріалів через незадовільні технічні характеристики. Але граб оптимально підходить для виробництва:
- невеликих деталей машин та столярних інструментів (держаків, топорищ);
- музичних інструментів (клавіші піаніно часто роблять саме з грабової деревини);
- паркету;
- гребнів, човників для ткацької промисловості;
- колодок для взуттярів тощо.
Граб є гарною сировиною для паливної деревини, оскільки довго горить та дає багато тепла. Майстри також відзначають, що грабова деревина добре вбирає фарбу, тож підходить для імітації чорного дерева. Попит на такі лісоматеріали не є стабільним. При високому рівні пропозиції та низькій активності учасників аукціону можна придбати лот за вигідною вартістю.
Ціноутворення на аукціонах УУБ
До реформи вартість деревини визначали виробники. Лісозаготівельні господарства укладали прямі угоди з замовниками та могли маніпулювати цінами для своєї вигоди. Сучасний формат реалізації лісоматеріалів дозволяє визначати підсумкову вартість саме на аукціоні шляхом чесної конкурентної боротьби між учасниками.
Початкова вартість вказується виробником в заявці. Далі учасники аукціону висувають свої пропозиції, враховуючи мінімальний крок аукціону, який становить 1%.
Переваги сучасного формату реалізації лісоматеріалів
Фахівці відзначають, що відрахування до державного бюджету після реформи галузі значно зросли. Раніше держава втрачала сотні мільйонів щорічно, оскільки контролювати вирубки та об’єм продажів було досить важко. Сьогодні дані про аукціони Українська універсальна біржа надає державному регулятору. Він має повноваження моніторити загальний стан ринку та карати порушників.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Українська універсальна біржа» гарантує законність укладених угод та рівні умови для всіх учасників ринку.